Kıl Tekniği

Kıl Tekniği

Kıl Tekniği İle Kaş Nedir?

Öncelikle kıl tekniği ile kaş; kaş dövmesinin bir başka çeşididir. Bu yöntemde, kaşlarda herhangi bir dövme işleminin olup olmadığı anlaşılmaz, bu nedenle kıl tekniği şeklinde adlandırılır ve farklı işlemlerden geçirilir. İşleme başlamadan önce kesinlikle uzman kişiler tarafından kişinin ten rengine, saç rengine ve göz tipine uygun renk belirlemeleri ile kaş çizimleri yapılır. Hem kişi hem de uzman kişi en doğrusunu bulana kadar bu işlemleri tekrar edebilir.

Kıl Tekniği İle Kaş Nasıl Yapılır?

Bu yöntemde kullanılan bir alet vardır ve alet genel itibari ile dövme makinesine benzemektedir. Gerekli aşamalardan geçirilen kaşlar, işleme başlamadan önce muhakkak lokal anestezi kullanılarak uyuşturulur ve kişinin ağrı çekmemesi sağlanır.

Kıl Tekniği İle Kaş Nerede Yapılır?

Kıl tekniği ile kaş kalınlaştırma ve seyrek kaşların doldurulması işlemi sadece saç ekimi ve kaş ekimi yapan merkezlerde gerçekleştirilmektedir. Güzellik merkezlerinde alakasız bölümlerden mezun olmuş uzman olmayan kişilerce yapılması teklif edilen kıl tekniği işlemleri kesinlikle reddedilmelidir. Alanında uzman kişilerin özel merkezleri var ise bu mekânlar çok daha güvenli ve yararlı olacaktır.

Bu teknik ile kaş kontürü oldukça dikkat isteyen ve hatalı yapıldığında geri dönüşü çok zor olacak bir işlemdir. Bu nedenle de işleme geçmeden önce kişinin ne istediği ve aslında en doğrusunun ne olduğu muhakkak karşılaştırılmalı, tartışılmalıdır. Kıl tekniği ile ince kaşları kalışlaştırma işlemi mümkün olduğu için ve ara sıra kadınlarda daha kalın kaşlar moda olduğu için dahi bu işlemleri tercih edenler bulunmaktadır. Bu kararların anlık olarak değil uzun yıllar boyunca geçerli olacağı unutulmamalıdır. Kıl tekniği kaş modelleri internet görsellerinde oldukça fazla bulunmaktadır. Fakat her insanın kaş yapısı ve ona yakışacak kaş modeli farklı olacağı için bu görsellerin kişilerin kaşları üzerinde herhangi bir etkisi olmayacaktır.

Bu yöntem ile kaş kontürü yaptıranlar arasında ünlüler de bulunmaktadır. Pek çok ünlünün bu konuda oldukça şanslı olduğunu görebildiğimiz gibi, kaşları nedeniyle şansızlığa uğramış olanları da görebiliyoruz. Bu nedenle kaş yaptırma işlemi kesinlikle dikkate alınması ve emin olunması gereken bir işlemdir, diyebiliriz. Bu yöntem ile kaş kontürü sonrası pişmanlık yaşayan kişilerin bu durumdan kurtulması mümkün olsa dahi uzun zamanlar beklemesi gerekebilecektir. Çünkü bilinenden öte kıl tekniği zararları da olan bir işlemdir. Zararlar arasında, kaş bölgesinin hassasiyetini artırma, leke ya da iz bırakma gibi detaylar yer almaktadır.

Randevu Alın

Haftanın 7 günü 09:00 - 21:00 saatleri arasında

Salonumuzu ziyaret etmeden önce bizimle iletişime geçerek randevu oluşturun. Dilerseniz randevu alın butonuna tıklayıp bize bir not bırakın, sizi en kısa sürede arayıp randevu tarihinizi ve saatinizi netleştirelim.

Müşteri Memnuniyeti

Gayet ferah ve ulaşımı çok kolay bir salon. İlk girişte sizi güleryüzlü ve cana yakın bir personel karşılıyor. Yaptırdığım cilt yenileme işleminden sonra bir de epilasyon için anlaştım. Gayet çözüm odaklı ve sonucu memnun edici uygulamalar. Sizi tercih ettiğim için çok memnunum. Her yerde anlatıyorum. Tavsiye etmeye de devam edeceğim.

Esila ile yaklaşık olarak 2 aydır tanışıyoruz. Epilasyon ve kaş tasarımı işlemleri için sosyal medyadan ulaşıp randevu alarak tanıştım. Çok güler yüzlü ve cana yakın insanlar. Seanslarımız devam ediyor. 2 seansta %50’den fazla dökülmelerim oldu. Seanslarım sona erdiğinde sonuç harika olacak. Severek ve isteyerek tavsiye ediyorum.

Cilt bakımı yaptırdım yüzüm temizlendi ve hafifledi, gözeneklerim açıldı ve yüzümdeki renk dengesi yerine geldi. Akne bakımı yaptırdım yüzümdeki pürüzler tamamen ortadan kalktı. Güleryüzlü, misafirperver ve profesyonel güzellik uzmanlarını bünyesinde barındıran bir güzellik salonu. Fiyatları da gayet normal. Sizi tercih ettiğim için memnunum.

Esila Güzellik Blog Yazıları

Esila Güzellik Adresimiz

Adresimiz

Bağdat Caddesi
No:511/1
Maltepe / İSTANBUL
Tarif:
Maltepe Marmaray İstasyonu'ndan Bağdat Caddesine çıktığınızda, Kartal Yönü'ne doğru 5 dakika yürüme mesafesindeyiz.

Esila Güzellik Çalışma Saatleri

Çalışma Saatlerimiz

Haftanın 7 günü
09:00 - 21:00 saatleri arasında
hizmet vermekteyiz.

Bizi Arayın

Tel : 0530 832 87 55