Göz Bakımı

Göz Bakımı

Göz Bakımı Nedir?

Göz bakımı, göz çevresindeki dokuda görülen morlukların, kırışıklıkların ve ince çizgilerin ortadan kaldırılması ve korunması için gerçekleştirilen göz bakım işlemidir.

Göz Bakımı Neden Önemlidir?

Her yaşta insanoğlu genç bakışlarını korumak için, cildimizin en narin ve en ince dokusuna, en çok mimik hareketlerinin, ruh halinin, mutluluk, kızgınlık ve geçen senelerin en iyi şekilde gördüğü bölgedir. Göz çevresi dokusunun derisi, çok ince olup yağ salgı bezlerinin bulunmaması sebebiyle vücudun en narin yeridir.  Gün içerisinde ortalama olarak 12000 kez göz kırpma eylemi gerçekleştiririz. Gülme, kızgınlık, zararlı dış etkenler ve de makyaj uygulaması nedeniyle en fazla yıpranan yer göz çevresidir. Çok ince bir deriye sahip olması nedeniyle altında bulunan kılcal damarlar, koyu mor-siyah arasında değişen renkli halkalar ile gözaltlarında torbalanma halinde meydana gelebilmektedir. Bu durum bireyi yorgun, stresli ve de uykusuz bir görünümün ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Bütün bu nedenlerden dolayı özel ürünler; temizleyici ürünleri, nemlendiriciler ve maskeler kullanılarak bakımın yapılması gerekliliktir.

Sık ortaya çıkan bir göz bakımı gözaltında meydana gelen morlukları, yetersiz derecede uyku uyuma, aşırı derecede yorgunluk, stres problemleri, burun tıkanıklığı ve de kronik egzama gibi sebeplerle oluşur. Gözaltı morluklarına kalıtsal özelliklerin de etkisi çok büyüktür. Yaşlandıkça göz çevresi dokusu inceldiğinden dolayı göz çevresinin koyulaşmasına sebep olur.

Göz Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz bakımında yağsız ve de alkolsüz temizleyicilerinin mutlaka kullanılması gerekir. Bir irritasyona sebep olmamak adına göz çevresine hiçbir şekilde bastırmadan nazikçe temizlenmelidir.

Gün içerisinde en az 8 bardak su tüketilmelidir.

Gün içerisinde en az 7- 8 saat uyku uyunması gerekmektedir.

Göz çevresini uzun zaman kremli bırakmayın. Krem uygulandıktan sonra 10–15 dakika kaldıktan sonra göz çevresi arındırılmalıdır.

Göz çevresi dokusu üzerinde yağ bezi bulunmaması nedeniyle, doğal yağlanma kadar azdır. Yağlı cildi bulunan insanlarda olmak üzere kesinlikle nemlendirici krem kullanılmalıdır. İyi bir krem güçlendirilmiş nemlendirici kabul edilebilir. Nemlendiricinin temel amacı yalnızca yapısal lipitleri yerine koymak olduğu olmamalıdır. Elastikiyet artırıcı olmalıdır.

Randevu Alın

Haftanın 7 günü 09:00 - 21:00 saatleri arasında

Salonumuzu ziyaret etmeden önce bizimle iletişime geçerek randevu oluşturun. Dilerseniz randevu alın butonuna tıklayıp bize bir not bırakın, sizi en kısa sürede arayıp randevu tarihinizi ve saatinizi netleştirelim.

Müşteri Memnuniyeti

Gayet ferah ve ulaşımı çok kolay bir salon. İlk girişte sizi güleryüzlü ve cana yakın bir personel karşılıyor. Yaptırdığım cilt yenileme işleminden sonra bir de epilasyon için anlaştım. Gayet çözüm odaklı ve sonucu memnun edici uygulamalar. Sizi tercih ettiğim için çok memnunum. Her yerde anlatıyorum. Tavsiye etmeye de devam edeceğim.

Esila ile yaklaşık olarak 2 aydır tanışıyoruz. Epilasyon ve kaş tasarımı işlemleri için sosyal medyadan ulaşıp randevu alarak tanıştım. Çok güler yüzlü ve cana yakın insanlar. Seanslarımız devam ediyor. 2 seansta %50’den fazla dökülmelerim oldu. Seanslarım sona erdiğinde sonuç harika olacak. Severek ve isteyerek tavsiye ediyorum.

Cilt bakımı yaptırdım yüzüm temizlendi ve hafifledi, gözeneklerim açıldı ve yüzümdeki renk dengesi yerine geldi. Akne bakımı yaptırdım yüzümdeki pürüzler tamamen ortadan kalktı. Güleryüzlü, misafirperver ve profesyonel güzellik uzmanlarını bünyesinde barındıran bir güzellik salonu. Fiyatları da gayet normal. Sizi tercih ettiğim için memnunum.

Esila Güzellik Blog Yazıları

Esila Güzellik Adresimiz

Adresimiz

Bağdat Caddesi
No:511/1
Maltepe / İSTANBUL
Tarif:
Maltepe Marmaray İstasyonu'ndan Bağdat Caddesine çıktığınızda, Kartal Yönü'ne doğru 5 dakika yürüme mesafesindeyiz.

Esila Güzellik Çalışma Saatleri

Çalışma Saatlerimiz

Haftanın 7 günü
09:00 - 21:00 saatleri arasında
hizmet vermekteyiz.

Bizi Arayın

Tel : 0530 832 87 55