Dermaterapi

Dermaterapi

Dermaterapi yöntemi kök hücre ekstreleri içeren dermaheal ürünleri ve dermaroller ile büyüme faktörlerinin sinerjik bileşiminden oluşmaktadır. Dermaterapi, önceden cildimizde çıkan aknelerin ardında bıraktığı izlerin belirginliğinin azaltılması, ciltte belirginleşen ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi, gebelik çatlakları ile gözenekli cilt yapısının iyileştirilmesi gibi amaçlarla uygulanmaktadır.

Dermaterapi işleminden sonra kişilerde az miktarda güneş yanığına benzeyen kızarıklıklar oluşsa da bunlar 2-3 gün içinde geçiyor ve iz kalmıyor.  Dermaterapi uygulanan kişi işlemin ertesi günü normal hayatına kaldığı yerden devam edebiliyor.

Randevu Alın

Haftanın 7 günü 09:00 - 21:00 saatleri arasında

Salonumuzu ziyaret etmeden önce bizimle iletişime geçerek randevu oluşturun. Dilerseniz randevu alın butonuna tıklayıp bize bir not bırakın, sizi en kısa sürede arayıp randevu tarihinizi ve saatinizi netleştirelim.

Müşteri Memnuniyeti

Gayet ferah ve ulaşımı çok kolay bir salon. İlk girişte sizi güleryüzlü ve cana yakın bir personel karşılıyor. Yaptırdığım cilt yenileme işleminden sonra bir de epilasyon için anlaştım. Gayet çözüm odaklı ve sonucu memnun edici uygulamalar. Sizi tercih ettiğim için çok memnunum. Her yerde anlatıyorum. Tavsiye etmeye de devam edeceğim.

Esila ile yaklaşık olarak 2 aydır tanışıyoruz. Epilasyon ve kaş tasarımı işlemleri için sosyal medyadan ulaşıp randevu alarak tanıştım. Çok güler yüzlü ve cana yakın insanlar. Seanslarımız devam ediyor. 2 seansta %50’den fazla dökülmelerim oldu. Seanslarım sona erdiğinde sonuç harika olacak. Severek ve isteyerek tavsiye ediyorum.

Cilt bakımı yaptırdım yüzüm temizlendi ve hafifledi, gözeneklerim açıldı ve yüzümdeki renk dengesi yerine geldi. Akne bakımı yaptırdım yüzümdeki pürüzler tamamen ortadan kalktı. Güleryüzlü, misafirperver ve profesyonel güzellik uzmanlarını bünyesinde barındıran bir güzellik salonu. Fiyatları da gayet normal. Sizi tercih ettiğim için memnunum.

Dermaterapi nedir ?

Derinlikleri 0,2 mm ile 2,5 mm arasında değişen 192 adet özel üretilmiş çelik mikro iğnelerin, silindirik bir tamburun üzerine ergonomik şekilde dizilmesiyle oluşan tıbbi bir alet kullanılarak gerçekleştiren bir uygulamadır. Cilde uygulandığında derinin koruyucu üst tabakasına hiçbir zarar vermeden mikro iğneler yardımıyla cildin alt katmanlarına uzanan mikro kanalları açar. Deri altına açılan bu binlerce minik kapı herhangi bir iz bırakmaksızın 15 dakika içinde kendiliğinden kapanır. Bu mikro kapılardan büyüme faktörlerinin deri içine gönderilebilmesi etkinliği daha da artırlmaktadır.

Dermaterapi nasıl uygulanır ?

Dermaterapi evlerde uygulanan bir yöntem değildir. Doktor kontrolünde ve muayenehanelerde yapılır. Bu yöntemde kullanılan cihaz tek kullanımlıktır ve işlem bittikten sonra atılır, tekrar kullanılmaz. Subsizyon, kimyasal peeling, mikrodermabrazyon ve fraksiyonel lazerler gibi tedavi yöntemleri ile birlikte uygulanabilir. işlem başlamadan önce uygulanacak bölge özel bir kremle uyuşturulur. Bu bölge antiseptik solüsyonla temizlendikten sonra, endikasyona uygun boyutta iğneleri olan tamburla bölge yıldız şeklinde taranır. uygulama esnasında oluşan çok küçük düzeydeki noktasal kanamalar bir tehlike oluşturmuyor.

Dermaterapi uygulaması ne kadar sürer ?

Sonuçları hastadan hastaya değişkenlik gösteren Dermaterapi’de, tedavi süresi sorunun şiddetine, skarların derinliğine ve kişinin iyileşme yanıtının süresine bağlı olarak farklılaşıyor. Yapılan işlemlerin süreleri ise, ince kırışıklıklar ve anti-aging tedavisi amacıyla 2 haftada bir 8 seans, akne izi tedavisinde 4-6 haftada bir 3-4 seans ve çatlak (stria) tedavisinde ise 4-6 haftada bir 3-4 seans olarak değişiyor. Ancak tedavinin dışarıdan fark edilmesi için belirli bir süre geçmesi gerekiyor. Dermaterapi işleminden sonra kişilerde az miktarda güneş yanığına benzeyen kızarıklıklar oluşsa da bunlar 2-3 gün içinde geçiyor ve iz kalmıyor.  Dermaterapi uygulanan kişi işlemin ertesi günü normal hayatına kaldığı yerden devam edebiliyor.

Esila Güzellik Blog Yazıları

Esila Güzellik Adresimiz

Adresimiz

Bağdat Caddesi
No:511/1
Maltepe / İSTANBUL
Tarif:
Maltepe Marmaray İstasyonu'ndan Bağdat Caddesine çıktığınızda, Kartal Yönü'ne doğru 5 dakika yürüme mesafesindeyiz.

Esila Güzellik Çalışma Saatleri

Çalışma Saatlerimiz

Haftanın 7 günü
09:00 - 21:00 saatleri arasında
hizmet vermekteyiz.

Bizi Arayın

Tel : 0530 832 87 55