Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon nedir sorusuna verilecek en açıklayıcı yanıt, lazer ışınlarının kullanılarak kıl köklerinin tekrar çıkmamak üzere yok edilmesi işlemidir. Rahatsız edici ve istenmeyen tüylerden kurtulmanın en kolay yollarından biri olan lazer epilasyon uygulaması, yeni nesil buz lazer teknolojisi sayesinde kısa sürede etkili sonuçlar veren bir yöntemdir. Gelişen yeni lazer teknolojileriyle, geleneksel ve acılı yöntemlerin yerini alan buz lazer epilasyon, farklı cilt tiplerine göre farklı lazer tiplerinin kullanılmasıyla uygulanır.

Uygulanan lazer işlemlerinden en iyi sonucu alabilmek son derece özenli, titiz çalışma ve hassasiyet gerektirdiğinden İstanbul‘da Esila Güzellik Salonu olarak uzman ekibimizle 3D odaklı Buz Lazer teknolojisini barındıran en yeni cihazlarla; lazer epilasyon ihtiyacına en nitelikli şekilde yanıt veriyoruz.

Buz Lazer Epilasyon Vücuttaki istenmeyen tüylerin kalıcı olarak uzaklaştırılmasıdır. Bu işlem birçok yöntemle gerçekleştirilebilir. Bu yöntemlerin genel adına epilasyon denir. Epilasyon şekillerini kısaca; ağda, ip ile alma, epilatör ile alma, traş, krem ve benzer yöntemler olarak adlandırabiliriz.

Fakat bu yöntemler oldukça acı verici, eski ve günümüzde nadir de olsa kullanılmaya devam eden yöntemlerdir. Epilasyon çeşitlerinin en yenisi; Buz Lazer Epilasyon adı verilen oldukça güvenli ve diğerlerine göre son derece acısız ve günümüzde herkes tarafından tercih edilen teknolojik bir yöntemdir.

Son zamanlarda kadınların yanı sıra erkekler tarafından da oldukça tercih edilen Buz Lazer epilasyon işlemi; istenmeyen tüylerin vücuttan lazer ışınlarıyla kıl köklerinin yakılarak uzaklaştırılmasına dayanmaktadır.

Buz Lazer epilasyonşuana kadar keşfedilmiş en ağrısız ve acısız epilasyon yöntemi olduğu gibi, aynı zamanda en güvenli epilasyon yöntemidir. Buz Lazer epilasyon 90 lı yıllarda uzun denemelerin ardından güvenilirliği kabul edilen bir yöntemdir.

İstanbul’da 90’lı yılların başından beri Lazer epilasyon işlemi yapılmaktadır. İstanbul’da buz lazer epilasyon yaptırmak isteyen bay ve bayanların temiz ve hijyenik olan yerleri tercih etmeleri gerekmektedir. Epilasyon konusunda en önemli noktalardan biri hijyendir.

Bu nedenle lazer epilasyon işlemi yaptırmak isteyen kişilerin hijyen konusuna dikkat etmesi ve bu doğrultuda uygun yerleri tercih etmeleri, çok daha rahat epilasyon seansları geçirmelerini sağlayacaktır. Bir diğer konu ise uygulama fiyatlarıdır. İstanbul Buz Lazer Epilasyon Fiyatları nı öğrenmek için hemen bizi arayabilirsiniz.

Bu işlemin kişiye, seans sayısına, ten rengine ve uygulanacak seans sayısının belirlenmesi için yapılan inceleme sonuçlarına göre ücretleri de değişebileceği için detaylı bir görüşme en doğru fiyatı almanızı sağlayacaktır.

Çünkü buz lazer epilasyon işlemi diğer yöntemlere göre farklı ve ücretlendirilmesi de buna bağlı olarak kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Buz Lazer epilasyon yaptırmak isteyen erkek ve kadınlar merkezimize uğrayıp gerekli işlemler hakkında detaylı bilgileri ve kesin fiyatları alabilirler.

Randevu Alın

Haftanın 7 günü 09:00 - 21:00 saatleri arasında

Salonumuzu ziyaret etmeden önce bizimle iletişime geçerek randevu oluşturun. Dilerseniz randevu alın butonuna tıklayıp bize bir not bırakın, sizi en kısa sürede arayıp randevu tarihinizi ve saatinizi netleştirelim.

Müşteri Memnuniyeti

Gayet ferah ve ulaşımı çok kolay bir salon. İlk girişte sizi güleryüzlü ve cana yakın bir personel karşılıyor. Yaptırdığım cilt yenileme işleminden sonra bir de epilasyon için anlaştım. Gayet çözüm odaklı ve sonucu memnun edici uygulamalar. Sizi tercih ettiğim için çok memnunum. Her yerde anlatıyorum. Tavsiye etmeye de devam edeceğim.

Esila ile yaklaşık olarak 2 aydır tanışıyoruz. Epilasyon ve kaş tasarımı işlemleri için sosyal medyadan ulaşıp randevu alarak tanıştım. Çok güler yüzlü ve cana yakın insanlar. Seanslarımız devam ediyor. 2 seansta %50’den fazla dökülmelerim oldu. Seanslarım sona erdiğinde sonuç harika olacak. Severek ve isteyerek tavsiye ediyorum.

Cilt bakımı yaptırdım yüzüm temizlendi ve hafifledi, gözeneklerim açıldı ve yüzümdeki renk dengesi yerine geldi. Akne bakımı yaptırdım yüzümdeki pürüzler tamamen ortadan kalktı. Güleryüzlü, misafirperver ve profesyonel güzellik uzmanlarını bünyesinde barındıran bir güzellik salonu. Fiyatları da gayet normal. Sizi tercih ettiğim için memnunum.

Buz lazer epilasyon hakkında merak edilenler

İstanbul buz lazer epilasyon fiyatları nedir ?

Buz Lazer epilasyon yaptırmak isteyen erkek ve kadınların en çok merak ettiği konulardan biri buz lazer epilasyon fiyatlarıdır. Fakat malesef ki bu sorunun net bir yanıtını sizi görmeden verebilmemiz mümkün değildir. Kişinin sosyal medya ve arama motorlarından elde edilen bilgilerle lazer epilasyon ücretlendirmesiyle ilgili net bir bilgiye ulaşabilmesi de mümkün değildir. Bizim size bu noktada ortalama olarak verebileceğimiz fiyat; uygulanacak bölge ve seans sayısına göre değişebilecek olmasını göz önünde bulundurursak ve yine kesin olmamakla birlikte genellikle 200₺ ile 3000₺ arasında olmasıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi lazer epilasyon yaptıracağınız bölgeler, cilt yapısı, tüy yapısı, tüy rengi analiz edildikten sonra uzmanlarımız tarafından size lazer epilasyon fiyatı na dair detaylı bir bilgilendirme yapılacaktır. Bunun dışında sizi görmeden ve gerekli analizleri yapmadan verilen fiyatlara ve edindiğiniz diğer bilgilere itibar etmeyiniz.

Ağda kullanıyorum, buz lazer epilasyon yaptırabilir miyim ?

Buz Lazer epilasyon işleminde sık sık sorulan sorulardan bir tanesi de; ağda kullanımından sonra lazer epilasyon yaptırılabilir mi? ve ağda dan sonra lazer epilasyona ne zaman başlanır? Sorularıdır. Ağda işlemi sonrası genellikle ağda uygulanan yerlerde tüylerin tekrar çıkması için bir süre geçmesi gerekir. Ağda kullanımından sonra lazer epilasyona başlamayı düşünüyorsanız lazer epilasyon uygulamasına uygun şekilde tüylerinizin tekrar oluşmasını beklemeniz gerekmektedir. Lazer epilasyon dan istenilen sonucun alınabilmesi için kıl ve tüy köklerinizin canlı ve lazer ışınlarının farkedebileceği şekilde olması gerekir. Bir diğer detay ise Buz lazer epilasyon işlemi öncesinde kıl ve tüylerin mutlaka jilet ile sıfır şekilde kısaltılması gerekmektedir. Aksi taktirde Lazer ışınları uzun tüylerinizi de algılar ve işlem kişi açısından son derece konforsuz ve acı verici bir hal alacaktır. Bu sebeple lazer epilasyon öncesi, kesinlikle uzmanlarımızın önerilerine uyulması gerekmektedir.

Buz lazer epilasyon veya lazer epilasyon zararlı mıdır ?

Hayatında ilk kez lazer epilasyon yaptıracak olan kişilerin merak ettiği konulardan biri de buz lazer epilasyonun ciltlerine zarar verip vermeyeceğidir. Bu yüzden ilk kez lazer epilasyon yaptıracak olan kişilerin internet üzerinden aradıkları temel sorular lazer epilasyon işlemi zarar verir mi? vermez mi? şeklindedir. Lazer epilasyonun kişiye zarar verebileceği en önemli nokta; işlemin bronzlaşmış tenlere yapılmasıdır. Yaş kış uygulanabilen yeni nesil lazer cihazlarının bile bronzlaşmış bir tende uygulandığında faydadan çok cilde zarar vereceği bilinmektedir. Bu yüzden uygulama yaptıracak kişilerin kendilerini alanında uzman kişilere teslim etmesi gerektiğinin altını çizmekte fayda var. Bunun dışında lazer ışınları yalnızca koyu rekleri görür. Bu sebeple ten renginiz ne kadar açıksa başarı oranı o kadar yüksek ve tatmin edicidir. Bronzlaşmadığınız sürece yaz aylarında da lazer epilasyon yaptırabilir ve son derece etkili ve sorunsuz şekilde işlemden faydalanabilirsiniz.

Buz lazer epilasyon seansları ne kadar sürer ?

Buz Lazer epilasyon yaptıracak kişiler, Buz lazer epilasyon uygulamasının her aşamasını merak ederler. Genel olarak şunu söyleyebiliriz ki; lazer epilasyon uygulanacak bölgede kıl kökü 30/45 günde kendini yenilemekte ve bir sonraki seans için istenilen kıvama gelmektedir. Bu sebeple seans aralıkları minimum 30/45 gün olmalıdır. Peki lazer epilasyon seans süresi nedir? Sorusunun yanıtı ise yine yukarıda bahsettiğimiz gibi uygulanacak bölgeler ve tüy yapısına göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama olarak 15 dakika ile 2 saat arasındadır.

Buz lazer epilasyonun yan etkileri var mıdır ?

Buz Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler bu uygulamanın herhangi bir yan etkisinin olup olmadığını merak ederler. Bunun sebebi lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler bu uygulama ile ilgili net bir karar verebilmeleri için önemlidir. Ancak biz bu noktada şunları rahatlıkla söyleyebiliriz ki lazer epilasyonun vücudunda yan etkilere yol açacağını düşünen hassas cilt sahibi kişiler bu uygulama öncesinde mutlaka uzman bir doktor ile görüşmeleri ve gerekirse hormon testi bile yaptırmaları gerekebilir. Buz Lazer epilasyon uygulaması çok nadir de olsa bazı kişilere uygulanmaması gereken bir işlemdir. Bunun dışında istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen kişiler için son derece tercih edilen yeni nesil bir uygulamadır. Kişiler bu şekilde vücudundaki istenmeyen tüylerden birkaç seans içerisinde ağrısız ve acısız ömür boyu kurtulabilir.

Buz lazer epilasyon öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir ?

Buz Lazer epilasyon öncesi dikkat edilmesi gerekenler en az buz lazer epilasyon sırasında dikkat edilmesi gerekenler kadar önemlidir. Uygulama öncesi cilt kuru ise mutlaka cildinize uygun bir nemlendirici ile gerektiği şekilde nemlendirilmelidir. İşlem öncesi tüyler sıfır olacak şekilde kısaltılarak gelinmelidir. Uzun tüylere asla buz lazer epilasyon uygulanmamalıdır. Bunun dışında işlemden verim alınabilmesi için kadınların özel günlerine dikkat etmeleri gerekir. Bu gibi konularda uzmanlarımız size detaylıca bilgi verecektir. Uzmanlarımızın bilgilerini mutlaka dikkate almalı ve işleme uygun şekilde gelmelisiniz. İşlem sonrasında ise cilde uygun bir güneş kremi kullanarak güneşten korunmalı ve güneş banyosundan kaçınılmalıdır. Buz Lazer epilasyon işlemi; lazer epilasyon yaptıracak kişilerin bu uygulamadan ne beklediğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Buz Lazer epilasyon uygulaması, tüm vücut lazer epilasyon ve vücudun belli kısımları olarak değişik bölgelere uygulanmaktadır. Örneğin tüm vücut lazer epilasyon kadınlar için oldukça önemlidir. Kadınlar ömürleri boyunca pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isterler. Tüm vücut lazer epilasyon uygulaması diğer bölgelere göre biraz daha zaman almakla birlikte ağrısız, acısız ve genelde birkaç seans sonra tüylerin tamamını bitirmektedir. Bu bölgelere yapılan lazer epilasyon ışınları kişinin sağlığını hiçbir şekilde olumsuz olarak etkilememektedir. Buz lazer ışınları tüyleri görebilmek ve yok edebilmek üzere tasarlanmıştır.

Buz lazer epilasyonda tüy kalınlığı önemli midir ?

Buz Lazer epilasyon uygulamasına başlayacak kişilerin öncelikle cilt tipi ve buna bağlı olarak kıl kalınlıklarını gösteren birtakım işlemlerden geçmeleri gerekmektedir. Buz Lazer epilasyon yaptıracak olan kişilerin tüy kalınlıkları, epilasyon süreçleri için önemlidir. Kıl kalınlıkları, lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler için uzmanlarımıza ipuçları verir ve kişinin epilasyon süreci için uzmanlarımıza ve dolayısıyla işlemi yaptıracak kişilere bilgi verir. Bu yüzden buz lazer epilasyon uygulamasında kişinin cilt türü ve kıl kalınlığı oldukça büyük önem taşımaktadır. Buz lazer epilasyonda başarı oranı; kıl ve tüyler ne kadar koyu renkli ve kalınsa, başarı oranı da o kadar yükselir. Yine de çok koyu renkli ve kalın olmayan tüylerde de çok başarılı sonuçlar alınabilir. Tüy yapısı genellikle seans sayılarını etkiler. İnce tüylerden kurtulmak, kalın tüylerden kurtulmaktan nispeten birkaç seans daha uzun sürmektedir.

Buz lazer epilasyonda ten renginin önemi nedir ?

Buz lazer işlemi öncesinde, işlemden ne kadar verim alınabileceği, ten analizleri ile belli olmaktadır. Genellikle açık tenli ve koyu renkli tüylere sahip olanlar lazer epilasyon işleminden daha hızlı sonuç almaktadır. Lazer epilasyon uygulamasında ten renginin önemi ile ilgili diğer detayları uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Buz lazer epilasyonda tüyler veya kıllar tek seansta biter mi ?

Buz lazer epilasyon uygulamasına ilk kez başlayacak kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de; lazer epilasyon yaptıran kişilerin sadece tek seansta kıl ve tüylerden kurtulup kurtulamayacağı sorusudur. Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler öncelikle vücudunun hangi bölgesine buz lazer epilasyon yaptıracağına karar verdikten sonra uzmanlarımıza danışarak bu işlemlerin toplamda ne kadar süreceğini ortalama olarak öğrenebilirler.

Buz lazer epilasyon kimlere uygulanamaz ?

Ülkemizde lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Fakat tahmin edeceğiniz gibi herkese lazer epilasyon uygulaması yapılamaz. Dolayısıyla kişinin lazer epilasyona uygun olup olmadığını öğrenmek için uzmanlarımızın bazı soruları olacaktır. Bazı istisnai durumlarda lazer epilasyon işlemi uygulanamaz. Örneğin gebe iseniz uzmanlarımız lazer epilasyon uygulamasının size uygun olmayacağını söyleyecektir. Zira lazer epilasyon uygulamasında kişi belli ışınlara maruz kalacağı ve bu ışınların bebeği olumsuz etkileyebileceği düşüncesiyle işlem yapılmaması gerekmektedir. Dolayısıyla gebe olan kişiler lazer epilasyon işlemlerinden mutlaka kaçınmalıdır.

Yüz bölgesine buz lazer epilasyon sonrası makyaj yapılır mı ?

Yüz bölgesi buz lazer epilasyon yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Yüz bölgesi buz lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler yüz bölgesi her zaman ortada ve dikkat çeken bir bölge olması sebebiyle herhangi bir sıkıntı yaşamak istemezler. Bu sıkıntılardan en önemlisi de kişinin yüzünde epilasyon uygulaması sonucunda lekelenme olacak mı şüphesidir. Şayet buz lazer epilasyon uygulaması için kişi güvenilir ve alanında uzman bir müessese seçmezse birtakım sorunlar yaşama oranı yüksektir. Kişi yüz bölgesi için buz lazer epilasyon yaptırırken alanında uzman kişileri tercih ettiği sürece herhangi bir sıkıntı yaşamayacaktır. İstanbul da Yüz bölgesi için buz lazer epilasyon merkezleri konusunda Esila Güzellik Salonu olarak uzman ekibimiz ile hizmetinizdeyiz.

Emzirme döneminde buz lazer epilasyon yapılır mı ?

Tahmin edeceğiniz üzere buz lazer epilasyon işlemi gebelik dönemindeki kişilerin lazer epilasyon uygulamasından kaçınması gerektiği gibi emzirme döneminde de kişilerin buz lazer epilasyon işleminden kaçınması önerilir. Emzirme dönemindeki kişiler bebeklerine lazer ışınları vasıtasıyla zarar verebilirler. Bunun dışında hem gebelik döneminde iletişimde olduğu doktorundan tavsiye almalıdır hem de buz lazer epilasyon yaptıracağı uzmanların bu konudaki görüşlerini almalıdır. Böylece sağlıklı bir şekilde gebelik sonrası hangi zaman aralıklarında lazer epilasyon işlemlerine başvurulabileceği konusunda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Lazer epilasyon kanser yapar mı ?

Buz lazer epilasyona yeni başlayacak olan kişilerin her zaman merak ettikleri sorulardan bir diğeri de lazer ışınlarının cilde veya iç organlara herhangi bir zararı olup olmadığıdır. Bu sebeple lazer epilasyona başlayacak kişiler lazer ışınlarının herhangi bir kanser riski taşıyıp taşımadığından emin olmak isterler. Şunun altını çizmek gerekir ki lazer epilasyon işleminde kullanılan lazer ışınları hiçbir şekilde teninize veya iç organlarınıza zarar vermemektedir. Fakat Cilt kanseri hastaları ve benzer veya farklı cilt hastalıkları bulunan kişilerin kesinlikle lazer epilasyon uygulaması yaptırmaması gerekmektedir. Herhangi bir şüpheniz varsa Lazer epilasyon tedavisine ilk kez başlamadan önce mutlaka uzman bir doktora başvurarak herhangi bir hastalığınız olup olmadığını ve lazer epilasyon işleminin size uygun olup olmadığını kontrol ettirmenizi öneriyoruz.

İstanbul'da nerede buz lazer epilasyon yapılır ?

Buz lazer epilasyon genellikle kadınlar tarafından yaptırıldığı düşünülse de, günümüzde gelişen toplum anlayışı, görselliğe verilen önem ve gelişen teknoloji ile birlikte erkeklerin de son derece tercih ettiği bir uygulamadır. İstanbul’ da Esila Güzellik Salonu olarak Buz Lazer epilasyon konusunda erkek ve kadınlara hizmet vemek üzere uzman ekibimizle hizmetinizdeyiz.

Esila Güzellik Blog Yazıları

Esila Güzellik Adresimiz

Adresimiz

Bağdat Caddesi
No:511/1
Maltepe / İSTANBUL
Tarif:
Maltepe Marmaray İstasyonu'ndan Bağdat Caddesine çıktığınızda, Kartal Yönü'ne doğru 5 dakika yürüme mesafesindeyiz.

Esila Güzellik Çalışma Saatleri

Çalışma Saatlerimiz

Haftanın 7 günü
09:00 - 21:00 saatleri arasında
hizmet vermekteyiz.

Bizi Arayın

Tel : 0530 832 87 55