Anti Ageing

Anti Ageing

Anti aging, yaşlanma sürecini yavaşlatmak veya tersine çevirmek için uygulanan yöntemlere denir. Anti-aging ile cildin yenilenmesi, hormonların dengelenmesi, yaşlanmaya bağlı hastalıkların önlenmesi hedeflenir. Serbest radikaller, azalan hormonlar, cildin UV ışınlarına maruz kalması, hareketsiz yaşam, sigara, stres ve sağlıksız beslenme yaşlanmanın temel nedenleridir. Çevreden ve yaşam tarzından doğrudan etkilenen cildiniz, yaşlanma belirtilerinin en fazla görüldüğü organdır. Ancak yaşlanma sürecini yavaşlatmak mümkündür. Koruyucu hekimliğin parçası olan anti aging ile hücrelerin enerjisi arttırılır; kozmetik bakımla cildin yaşlanma süreci yavaşlatılır. Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz bu süreci güçlendirir.

Cilt bakım ürünleri yaşlanma belirtilerini azaltabilir ancak etkili cilt bakım planı yaşam tarzı değişiklikleriyle başlar:

  • Cildinizi güneşten koruyun; güneş kremi, gözlüğü kullanmak, bronzlaşmaktan kaçınmak yaşlanma belirtilerini, cilt kanseri riskini azaltır.
  • Sigara ve alkolden uzak durun
  • Egzersiz yapın; rutininize dayanıklılık egzersizleri ve yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman (HIIT) ekleyebilirsiniz. Hızlı yağ yağmak isteyenlerin tercih ettiği HIIT, kısa süreli yoğun egzersizin ardından nabzı yavaşlatmayı içerir.
  • Kilonuza dikkat edin; yaşlılarda, yağ-kas oranı, yağın vücuttaki yeri (kalça-bel) obeziteye bağlı sağlık sorunlarıyla ilişkilidir.
  • Sağlıklı beslenin, bol su için
  • Yeterince uyuyun; uyku vücudun kendini yenilemesine olanak sağlar.
  • Stresi azaltın; sevdiğiniz etkinliklerle uğraşmak ve meditasyon yapmak stresi azaltmanın iyi bir yoludur.
  • Kalori kısıtlamasına gidin
  • Detoks yapın
  • Rafine şekeri diyetinizden çıkarın

Randevu Alın

Haftanın 7 günü 09:00 - 21:00 saatleri arasında

Salonumuzu ziyaret etmeden önce bizimle iletişime geçerek randevu oluşturun. Dilerseniz randevu alın butonuna tıklayıp bize bir not bırakın, sizi en kısa sürede arayıp randevu tarihinizi ve saatinizi netleştirelim.

Müşteri Memnuniyeti

Gayet ferah ve ulaşımı çok kolay bir salon. İlk girişte sizi güleryüzlü ve cana yakın bir personel karşılıyor. Yaptırdığım cilt yenileme işleminden sonra bir de epilasyon için anlaştım. Gayet çözüm odaklı ve sonucu memnun edici uygulamalar. Sizi tercih ettiğim için çok memnunum. Her yerde anlatıyorum. Tavsiye etmeye de devam edeceğim.

Esila ile yaklaşık olarak 2 aydır tanışıyoruz. Epilasyon ve kaş tasarımı işlemleri için sosyal medyadan ulaşıp randevu alarak tanıştım. Çok güler yüzlü ve cana yakın insanlar. Seanslarımız devam ediyor. 2 seansta %50’den fazla dökülmelerim oldu. Seanslarım sona erdiğinde sonuç harika olacak. Severek ve isteyerek tavsiye ediyorum.

Cilt bakımı yaptırdım yüzüm temizlendi ve hafifledi, gözeneklerim açıldı ve yüzümdeki renk dengesi yerine geldi. Akne bakımı yaptırdım yüzümdeki pürüzler tamamen ortadan kalktı. Güleryüzlü, misafirperver ve profesyonel güzellik uzmanlarını bünyesinde barındıran bir güzellik salonu. Fiyatları da gayet normal. Sizi tercih ettiğim için memnunum.

Esila Güzellik Blog Yazıları

Esila Güzellik Adresimiz

Adresimiz

Bağdat Caddesi
No:511/1
Maltepe / İSTANBUL
Tarif:
Maltepe Marmaray İstasyonu'ndan Bağdat Caddesine çıktığınızda, Kartal Yönü'ne doğru 5 dakika yürüme mesafesindeyiz.

Esila Güzellik Çalışma Saatleri

Çalışma Saatlerimiz

Haftanın 7 günü
09:00 - 21:00 saatleri arasında
hizmet vermekteyiz.

Bizi Arayın

Tel : 0530 832 87 55